Kraków, dnia 30.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

  1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w środę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski – msze św. o 7.30,18.00 i o 21.00, w czwartek św. Floriana Męczennika, w piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka – prezbitera, w sobotę Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 9 Tydzień Biblijny. Zachęcamy szczególnie w tym tygodniu do osobistej lektury fragmentów Pisma św. – listu Boga do każdego człowieka.
  3. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszym kościele wizytację kanoniczną J.E. księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. O godz. 9.00 zapraszamy na mszę św. Bractwo św. Krzyża, Róże Żywego Różańca oraz czcicieli św. Charbela. Ksiądz Arcybiskup poświęci nową napisaną ikonę św. Charbela, za którą bardzo serdecznie dziękujemy p. Beacie Sołtys. O godz. 12.00 msza św. z udziałem artystów miasta Krakowa. O 13.15 zapraszamy rodziców z dziećmi, a w czasie tej mszy św. zostanie udzielony kilkunastu osobom Sakrament Bierzmowania. O godz. 18.00 msza św. z zawierzeniem parafii oraz tych którzy modlą się w naszej świątyni Matce Bożej Szpitalnej czczonej w naszym kościele. Przynieśmy ze sobą obrazy które dotarły już do rodzin naszej parafii, a dla chętnych są jeszcze w zakrystii. Zakończenie wizytacji na mszy św. o godz. 21.00. Pragniemy jako dar ofiarować Księdzu Arcybiskupowi tzw. „Margaretkę” tj. modlitwę za niego 7 chętnych osób 1 raz w wybranym dniu tygodnia. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Zasady Margaretki są wyłożone w przedsionku kościoła. Za udział w czynności świętej pod przewodnictwem biskupa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych ważnych chwilach spotkań z naszym Arcypasterzem.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni przed wieczorną mszą św. Z okazji 100 rocznicy objawień Fatimskich, w I soboty miesiąca od maja do października będziemy odmawiać wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP różaniec fatimski. Pierwsze nabożeństwo już w najbliższą sobotę 6 maja o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr.1 odbędzie się w tym roku w dniu 14 maja o godzinnie 1200 i 1315, a rocznica 21 maja na mszy św. o 13.15.
  7. Duszpasterstwo Grup Apostolskich zaprasza dzieci i młodzież na rekolekcje formacji apostolskiej w tegoroczne wakacje. Informacja jest na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
  8. Zapraszamy do skorzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku.
  9. Niech w tym najbliższym tygodniu towarzyszy nam radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa.