Menu Zamknij

1 Niedziela Adwentu

Kraków, dnia 03.12.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Adwentu

  1. Rozpoczynamy czas Adwentu, a zarazem nowy rok kościelny. Kościół w Polsce przeżywać go będzie pod hasłem: „ Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w środę wspomnienie św. Mikołaja biskupa, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie Europy. Zebranie Bractwa św. Krzyża po mszy o 9.00.

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek Przed mszą wieczorną nabożeństwo w intencji powołań, po mszy św. Godzina Święta prowadzona przez wspólnotę Adoremus.
  2. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 1800.W sobotę o 7.30. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, które będą otrzymywały elementy pomocne w przeżywaniu tego czasu. Prosimy, aby na Roraty dzieci przynosiły lampiony zrobione własnoręcznie. Na ostatnich Roratach, 23 grudnia odbędzie się konkurs lampionów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach, aby przez spotkanie z Bogiem w Eucharystii i Sakramencie Pokuty dobrze przygotować się na Święta Bożego Narodzenia.
  3. W zakrystii od dziś u siostry można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na Zgromadzenie siostry Renaty, która posługuje w naszej świątyni. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę będzie można dostać stroiki świąteczne własnoręcznie zrobione przez s. Renatę i panie studiujące na Papieskim Uniwersytecie. Ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na Hospicjum św. Łazarza. Bóg Zapłać.
  4. W zakrystii można, jak co roku nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku jest także nowy numer ChiT czyli Chrystus i Ty poświęcony tematycznie na nowy rok duszpasterski.

  1. Na czas Adwentu radosnego czasu przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego niech nam Miłosierny Pan udzieli swojego błogosławieństwa.