Menu Zamknij

2 Niedziela Adwentu

Kraków, dnia 06.12.2015

 

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Adwentu

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: jutro wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, w tym dniu Papież Franciszek w Rzymie uroczyście otworzy Święty Rok Jubileuszu Miłosierdzia, w sobotę wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy.
  2. Uroczysta inauguracja Roku Miłosierdzia w naszej diecezji nastąpi: w katedrze na Wawelu w przyszłą niedzielę o godz.10.00, w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w niedzielę o godz.15.00, w sanktuarium św. Jana Pawła II w sobotę o godz.17.00. Są to kościoły jubileuszowe gdzie będzie można zyskać odpusty Roku Miłosierdzia. Do udziału zaprasza Ksiądz Kardynał Metropolita.
  3. W przyszłą niedzielę po mszach św. słowo o powołaniu będą głosić Siostry Nazaretanki, będzie można siostrom powierzyć swoje intencje modlitewne.
  4. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 1800.
  5. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny
  6. Dziś także przeżywamy w Kościele dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę
  7. W czwartek nabożeństwo do bł. Jana Pawła II przed roratami.
  8. Nasze Bractwo św. Krzyża kultywujące modlitwę i rozważanie Męki Pańskiej będzie przeżywać w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, rocznicę swojego założenia. Przyjęcie nowych członków odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego w niedzielę 6 stycznia na Mszy św. o godz.9.00 . Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby należeć do bractwa o zgłoszenie się w zakrystii.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku. Pod filarem do zabrania nowy numer ChiT czyli „Chrystus i Ty” mówiący o Świętym Roku Miłosierdzia.
  10. W przeżywaniu Adwentu niech pomaga nam Bogurodzica Maryja, pierwsza zwiastunka Słowa Bożego które stało się Ciałem.