Menu Zamknij

3 Niedziela Adwentu (Gaudete)

Kraków, dnia 17.12.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Adwentu (Gaudete)

  1. W najbliższą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do tradycyjnego postu w tym dniu. Niech spotkaniu przy wigilijnym stole towarzyszy odczytanie urywku Ewangelii ze św. Łukasza łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Opłatki poświęcone w naszym kościele i świece Caritas są jeszcze w zakrystii. Nie będzie mszy św. wieczornej o godz. 18. i mszy św. o 21.00. Uprzejmie przypominamy iż Pasterka jest już mszą z Bożego Narodzenia.  Msza św. po łacinie w rycie klasycznym o godz.22.00, zaś o północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Taca na pasterce będzie przeznaczona na fundusz SOS ratujący życie nienarodzonych dzieci i pomoc dla domów samotnej matki prowadzonych przez archidiecezję. Msze św. w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę. Składka na tacę przeznaczona jest na świętopietrze.
  2. Drugi dzień świąt to Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Składka na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. W najbliższy piątek nasza parafia i wszyscy którzy się tutaj modlą, są zaproszeni na Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w Sanktuarium na Białych Morzach w Łagiewnikach Msza św. o 17.00 a po niej Procesja światła z relikwiami św. Papieża. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Spowiedź przed Świętami odbywać się będzie w naszym kościele w piątek grudnia od godziny 17.00 – 21.00. Nie odkładajmy przygotowania naszego serca na spotkanie z przychodzącym Panem, na ostatnią chwilę.
  5. Na stoliku pod filarem kalendarzyki z naszego kościoła na nowy rok 2017.na kalendarzyku jest pierwsze strona kroniki prowadzonej przez posługujących tu przed 300 laty zakonników duchaków. Można zabrać i obdarować nimi rodzinę i znajomych.
  6. Siostra Renata oraz studentki UPJPII dziękują za złożone ofiary za świąteczne stroiki, w kwocie 1348,68 gr. Ofiara została przekazana na Hospicjum św. Łazarza, które także wyraża serdeczne podziękowanie ofiarodawcom.
  7. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. Na czas ostatnich dni duchowego przygotowania na przyjście Pana do naszych serc niech łaski wyprasza nam Maryja i św. Józef – Patronowie adwentowego oczekiwania.