Menu Zamknij

3 Niedziela Adwentu (Gaudete)

Kraków, dnia 12.12.2015

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Adwentu

(Gaudete)

 

  1. Dziś słowo o powołaniu i zgromadzeniu głoszą po mszy św. Siostry Nazaretanki. Przy wyjściu z kościoła można powierzyć im modlitewne intencje.
  2. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 1800
  3. We środę na roratach jak każdego 16 dnia miesiąca modlimy się w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016r. Wszystkich zapraszamy do włączenia się w modlitwę.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed mszą św. wieczorną.
  5. W przyszłą środę (przed Wigilią) okazja do spowiedzi przed Świętami. Spowiadać będziemy od godz. 16.00 – 21.00. Zaplanujmy sobie czas w Roku Miłosierdzia. Prosimy nie odkładać pojednania z Bogiem na ostatnią chwilę. Niech Pan Jezus ma okazję znowu narodzić się w naszych sercach.
  6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.
  7. W przyszłą niedzielę w kościele będziemy gościć Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie można odpalić i zabrać światło do naszych domów, by zapłonęło na wigilijnym stole. Prosimy zabrać ze sobą znicze by móc zabrać światełko do domu.
  8. Na stoliku pod filarem są kalendarzyki na nowy rok z freskiem z stalli prepozyta z naszego kościoła, przedstawiający alegorię Najśw. Serca Pana Jezusa. Motyw ten został umieszczony na kalendarzu z okazji Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Prosimy zabrać dla siebie i obdarować nimi bliskich. Na stoliku jest także rozkład rekolekcji w ferie zimowe dla młodzieży, organizowanych przez Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Zachęcamy by przekazać młodym ofertę dobrego spędzenia czasu ferii z Bogiem.
  9. Jak zawsze, ale szczególnie w Adwencie zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku.
  10. Niech Pan sam będzie dla nas przychodzącym pokojem i błogosławieństwem w tym tygodniu.