Menu Zamknij

4.Niedziela Adwentu Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Kraków, dnia 24.12.2017

 

Ogłoszenia duszpasterskie

4.Niedziela Adwentu

Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do tradycyjnego postu. Niech spotkaniu przy wigilijnym stole towarzyszy odczytanie urywku Ewangelii ze św. Łukasza łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Opłatki poświęcone w naszym kościele i świece Caritas są jeszcze w zakrystii. Nie będzie mszy św. wieczornej o godz. 18.00 i o 21.00. Msza św. po łacinie w rycie klasycznym o godz.22.00, zaś o północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Taca na pasterce będzie przeznaczona na fundusz SOS ratujący życie nienarodzonych dzieci i pomoc dla domów samotnej matki prowadzonych przez archidiecezję. Msze św. w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę. Składka na tacę przeznaczona jest na świętopietrze.
  2. Drugi dzień świąt to Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Składka na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W środę Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjne poświęcenie wina i podanie go wiernym na mszach św. porannej i wieczornej. W czwartek Święto świętych Młodzianków męczenników – dzieci z Betlejem które pierwsze oddały życie za Chrystusa. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najśw. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po mszy św. o 13.15 udzielimy błogosławieństwa dzieciom figurką Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
  3. Zachęcamy do czytania świątecznej prasy katolickiej.
  4. Na pełne radości Święta Bożego Narodzenia niech Pan obdarzy Was wszystkich pokojem, którego świat dać nie może. Szczęść Boże!