Menu Zamknij

4 Niedziela Adwentu

Kraków, dnia 18.12.2016

 

Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Adwentu

  1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do tradycyjnego postu w tym dniu. Niech spotkaniu przy wigilijnym stole towarzyszy odczytanie urywku Ewangelii ze św. Łukasza łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Opłatki poświęcone w naszym kościele i świece Caritas są jeszcze w zakrystii. Nie będzie mszy św. wieczornej o godz. 18.00 i adoracji Najśw. Sakramentu. Msza św. po łacinie w rycie klasycznym o godz.22.00, zaś o północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Przed Pasterką pół godziny zapraszamy na śpiewanie kolęd z p. Pawłem Orkiszem. Taca na pasterce będzie przeznaczona na fundusz SOS ratujący życie nienarodzonych dzieci i pomoc dla domów samotnej matki prowadzonych przez archidiecezję. Msze św. w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę. Składka na tacę przeznaczona jest na świętopietrze.
  2. Drugi dzień świąt to Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Składka na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. W najbliższą środę nasza parafia jest zaproszona na nocne czuwanie w kaplicy adoracji w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach od 21.00-6.00 rano. Adorację prowadzić będziemy wspólnie od 21.00 – 24.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Spowiedź przed Świętami odbywać się będzie w naszym kościele w środę 21.12 od godziny 16.00 -21.00. Nie odkładajmy przygotowania naszego serca na spotkanie z przychodzącym Panem, na ostatnią chwilę.
  5. Na stoliku pod filarem kolejny numer ChiT czyli „Chrystus i Ty” do zabrania na świąteczną lekturę, oraz kalendarzyki z naszego kościoła na nowy rok 2017. Można zabrać i obdarować nimi rodzinę i znajomych.
  6. Siostra Renata oraz studentki UPJPII dziękują za złożone ofiary za świąteczne stroiki, w kwocie 1121,80 gr. Ofiara została przekazana na Hospicjum św. Łazarza, które także wyraża serdeczne podziękowanie ofiarodawcom.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  8. Na pełne radości Święta Bożego Narodzenia niech Pan obdarzy Was wszystkich pokojem, którego świat dać nie może. Szczęść Boże!