Menu Zamknij

4Niedziela Adwentu

Kraków, dnia 20.12.2015

 

Ogłoszenia duszpasterskie

4Niedziela Adwentu

  1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do tradycyjnego postu w tym dniu. Niech spotkaniu przy wigilijnym stole towarzyszy odczytanie urywku Ewangelii ze św. Łukasza łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Opłatki poświęcone w naszym kościele i świece Caritas są jeszcze w zakrystii. Nie będzie mszy św. wieczornej o godz. 18.00 i adoracji Najśw. Sakramentu. Msza św. po łacinie w rycie klasycznym o godz.22.00, zaś o północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Taca na pasterce będzie przeznaczona na fundusz SOS ratujący życie nienarodzonych dzieci i pomoc dla domów samotnej matki prowadzonych przez archidiecezję. Msze św. w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę. Składka na tacę przeznaczona jest na świętopietrze.
  2. Drugi dzień świąt to Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Składka na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. W niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Po mszy św. o 13.15 błogosławieństwo małych dzieci figurką Dzieciątka Jezus. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami.
  4. Przed ołtarzem mamy Betlejemskie Światło Pokoju- można odpalić i zabrać do domu by zapłonęło na wigilijnym stole.
  5. Na stoliku pod filarem znajdują się kartki świąteczne z obrazem „Pokłon Trzech Króli” z XVI wieku. Obraz został w tym roku odnowiony dzięki dofinansowaniu z Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. Większość kosztów renowacji musieliśmy jednak pokryć z funduszy parafii. Ofiary składane za pocztówki będą przeznaczone na pokrycie kosztów renowacji tego pięknego zabytku. Obraz oryginalny będzie można zobaczyć w kościele w okresie świątecznym.
  6. Ruch Apostolstwa Młodzieży organizuje „Ferie z Bogiem” dla młodzieży gimnazjalnej i starszej – ulotki do zabrania na stoliku obok pocztówek.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  8. Na pełne radości Święta Bożego Narodzenia niech Pan obdarzy Was wszystkich pokojem, którego świat dać nie może. Szczęść Boże!