Menu Zamknij

XXIV Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 13.09.2015

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny. Msze św. o 7.30 i o godz. 18.00 uroczysta suma z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Msze św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania 15 osobom odprawi J.E. ks. biskup Henryk Tomasik Pasterz Kościoła Radomskiego, Krajowy Duszpasterz Młodzieży. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich modlących się w naszym kościele. Zapraszamy panów do baldachimu, Bractwo św. Krzyża, Róże Żywego Różańca, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Będzie to zarazem wspólna modlitwa z księdzem biskupem od młodzieży za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.  We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej w środę wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w piątek Święto św. Stanisława Kostki zakonnika Patrona Polski i polskiej młodzieży,
  2. Dziękujemy ks. profesorowi Andrzejowi Zwolińskiemu za poprowadzenie Triduum przed odpustem w tym za dzisiejszą posługę Słowa Bożego. Bóg zapłać!
  3. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego jak w każdy III piątek. W piątek wyruszamy z pielgrzymką do Libanu do św. Charbela, prosimy o modlitwę i obiecujemy pamięć w modlitwie w waszych intencjach.
  4. Skorzystajmy z dobrej prasy religijnej dostępnej w naszym kościele.
  5. Przez ucałowanie dziś relikwii Krzyża Pańskiego uczcijmy znak odkupienia na którym zawisło zbawienie nasze i całego świata
  6. Święci Patronowie tego tygodnia a zwłaszcza Matka Boża Bolesna i św. Stanisław Kostka niech wypraszają nam potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże.