Menu Zamknij

XVIII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 31.07.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie Matki bożej Anielskiej – w każdym kościele można zyskać odpust zupełny (należy spełnić zwykłe warunki) tzw. Porcjunkuli wyproszony przez św. Franciszka, w czwartek świętego Jana Marii Vianneya, prezbitera; w sobotę  Święto Przemienienia Pańskiego;
  2. W tym tygodniu wypada: pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo o powołania i za powołanych przed mszą wieczorną; pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od 1700, nabożeństwo do Serca Jezusowego przed mszą wieczorną. i pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny przed mszą wieczorną.
  3. W przyszłą niedzielę msza św. i nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa Frasobliwego o godz. 9.00
  4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom za gościnne przyjęcie młodych pielgrzymów w swoich domach. Podziękowanie składamy Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr.1 oraz paniom, które z niezwykłą troską starały się o pielgrzymów. Dziękujemy parafialnym wolontariuszom oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się i pomogli by grupa 170 pielgrzymów czuła się wśród nas dobrze. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim każdy odruch dobroci płynący z głębi serca.
  5. Na balaskach znajduje się „Słowo Życia” na miesiąc sierpień.
  6. Niech Święci tego tygodnia wstawiają się za nami i wypraszają nam potrzebne łaski.