Menu Zamknij

Druga Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego

Kraków, dnia 16.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Nasz wzrok kierujemy w stronę cudownej figury Pana Jezusa Frasobliwego – zwanego Miłosiernym czczonego w naszym kościele. Rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia. Do skarbony pod filarem można złożyć ofiarę na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Bóg zapłać!
  2. W kalendarzu liturgicznym: jutro Uroczystość św. Wojciecha –Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, we wtorek Święto św. Marka –Ewangelisty, w sobotę Święto św. Katarzyny ze Sieny –dziewicy i doktora Kościoła, oraz dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczyna się także Nowenna przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
  3. We wtorek o 19.00 zebranie Rady Parafialnej na plebanii. Serdecznie prosimy o obecność.
  4. W czwartek o 17.00 msza św. w języku słowackim.
  5. W przyszłą niedzielę nabożeństwo ku czci św. Charbela. O 17.00 różaniec z prośbami i podziękowaniami a o 18.00 msza św. z udzieleniem błogosławieństwa olejem św. Charbela.
  6. W dniu 7 maja (niedziela) w naszym kościele i parafii będziemy przeżywać wizytację kanoniczną, którą poprowadzi Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. Jednym z punktów wizytacji będzie msza św. o godz.18.00, w czasie której zostaną poświęcone obrazy Matki Bożej czczonej w naszej świątyni, oraz zawierzenie parafii oraz modlących się tu wiernych opiece Matki Bożej. W zakrystii są do zabrania obrazy dla parafian, oraz tych którzy zechcą się przyłączyć do tego aktu. Prosimy zabrać obraz wpisując się na listę. Program wizytacji jest wywieszony w gablocie w przedsionku.
  7. Zapraszamy do skorzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku.
  8. Trwajmy w radości Zmartwychwstania Pańskiego i dzielmy się radością wiary ze wszystkimi których spotkamy w tym tygodniu.