Menu Zamknij

Druga Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego

Kraków, dnia 08.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. O to Święto prosił Pan Jezus św. Siostrę Faustynę, a ustanowił je w Kościele św. Jan Paweł II. Jest to dzień szczególnej łaski Bożej dla wszystkich którzy z ufnością zwrócą się do Jezusa Miłosiernego. Nasz wzrok kierujemy także w stronę cudownej figury Pana Jezusa Frasobliwego – zwanego Miłosiernym czczonego w naszym kościele. Rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia.
  2. W kalendarzu liturgicznym: jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy gorąco do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono na codziennej modlitwie (jedna dziesiątka różańca św.) za jedno dziecko którego imię zna tylko Bóg. Deklaracje są wyłożone na stoliku obok gazet. Trzeba wypełnić jedną część, oddać jutro podczas obrzędu przyjęcia który dokona się w czasie wieczornej mszy św. Serdecznie zapraszamy! Prosimy zabrać ze sobą świece. Niech podjęcie tego dzieła Duchowej Adopcji będzie odpowiedzią ludzi wierzących na brak poszanowania życia wśród wielu naszych rodaków.
  3. Zapraszamy do skorzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku.
  4. Trwajmy w radości Zmartwychwstania Pańskiego i dzielmy się radością wiary ze wszystkimi których spotkamy w tym tygodniu.