Menu Zamknij

Druga Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego

Kraków, dnia 03.04.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się 72 Tydzień Miłosierdzia Składka na tacę jest przeznaczona na Caritas. Przed kościołem kwestuje pan Szeglowski na przeszczep nerki – jest z parafii NSPJ z Nowej Huty –kto zechce niech go wesprze. Bóg zapłać!
  2. Jutro w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na mszy św. wieczornej będzie można przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – ofiarując przez 9 miesięcy swoją modlitwę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki którego imię zna tylko Bóg. Gorąco zachęcamy do takiej formy włączenia się w dzieło obrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Obok pocztówek są wyłożone deklaracje przyjęcia – jedną wypełnioną część należy złożyć jutro w czasie obrzędu przyjęcia. Chętni do Duchowej Adopcji niech zabiorą ze sobą świecę.
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – przed mszą św. wieczorną nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 8 Tydzień Biblijny, który zachęca nas do lektury Pisma Świętego. Dużo pomocy do studiowania Pisma św. można znaleźć na stronie internetowej biblista.pl
  5. Zapraszamy do skorzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku.
  6. Trwajmy w radości Zmartwychwstania Pańskiego i dzielmy się radością wiary ze wszystkimi których spotkamy w tym tygodniu.