Menu Zamknij

I Niedziela Adwentu, 1.12.2019

Dziś podczas każdej Mszy Świętej, wprowadzenie w przeżywanie adwentu prowadzi ks. dr Piotr Studnicki, wykładowca na UPJPII oraz kierownik przy KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. Po Mszach kwestę na ubogich prowadzi Bractwo Św. Krzyża. Dziękujemy za złożone datki, Bóg zapłać!

Przez cały adwent zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 18.00, natomiast na Msze Święte adwentowe o godz.7.30. Tematem tegorocznych rorat jest postać Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00, którą poprowadzi wspólnota Adoremus. O 18.00 Msza Święta w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa.

W pierwszy piątek od 17.00 okazja do spowiedzi, a następnie o 18.00 Msza Święta.

W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi od 10.30. W planie modlitwa różańcowa, medytacja, katecheza dla dzieci, a następnie o 12.00 Msza Święta prymicyjna, którą odprawi ks. Ditrik Sanga z Tanzanii. Po Mszy agapa w salce przy plebanii.

Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy w sobotę, 7 grudnia. W tym dniu Msza Święta z nauką dla dzieci i rodziców o 12.00. O godz.18.00 Msza Święta z nauką ogólną o 18.00. W niedzielę nauki rekolekcyjne według planu Mszy Świętych. O godz. 13.15 Mszę Świętą odprawi ks. Aszenafi pochodzący z Etiopii. Podczas tej Mszy będzie poświęcenie medalików dla dzieci z kl. III. W poniedziałek na spotkanie rekolekcyjne dzieci i młodzież zapraszamy w następującym porządku: godz. 9.00 kl. I, II,III, godz.10.00 kl. IV, V, VI, godz.11.00 kl. VII, VIII.  Podczas Mszy Świętej o 18.00 nauka ogólna.

W przyszłą niedzielę o 9.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć po Mszach przy wyjściu z kościoła.

                                                                             Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak