Menu Zamknij

I niedziela adwentu, 2.12.2018

Dziś pierwsza niedziela adwentu. Podczas każdej mszy świętej czytamy list pasterski abp Marka Jędraszewskiego. Po mszach świętych, harcerze RP rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Zachęcamy, aby wesprzeć tę inicjatywę. Datki z tej okazji zostaną przeznaczone na wakacyjny obóz harcerski. Zapraszamy na roraty w dni powszednie o 7.15. Po roratach zapraszamy dzieci do salki na herbatę. Natomiast te osoby, które wcześnie rano idą do pracy lub do szkoły, zapraszamy na mszę świętą adwentową o 18.00.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana i wielkiego misjonarza Wschodu.

W środę rozpoczynamy triduum przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.  Zapraszamy wieczorem  na adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00 – 21.00. Adorację poprowadzi młodzież oazowa.

W czwartek św. Mikołaja, biskupa. Pamiętajmy o życzliwości i dobroci wobec siebie nawzajem.

W pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi od godz.17.00.

W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 7.15, 12.00, 18.00, 19.15 ( trydencka), 21.00. Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy na Eucharystię o 12.00.

W przyszłą niedzielę, dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kazania w naszym kościele wygłosi ks. dr Jacek Uliasz, dyrektor Instytutu Teologicznego we Lwowie. Po mszy świętej o 9.00, zapraszamy Bractwo św. Krzyża do salki na konferencję adwentową.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy na czas adwentu wytrwałości w modlitwie i w dobrych postanowieniach.

Ks. Proboszcz dr Dariusz Guziak