Menu Zamknij

I Niedziela Adwentu, 29.11.2020

Dziś rozpoczynamy adwent. Podczas każdej Mszy czytamy List pasterski naszego abpa Marka Jędraszewskiego. Dekoracja  adwentowa kieruje nas w stronę pustyni w kształcie krzyża. Maryja Niepokalana idzie wraz z całym Kościołem na pustynię, aby się modlić i słuchać Słowa Bożego. Liczba świec oznacza 26 dni adwentu. Zielony wieniec adwentowy przypomina, że Bóg daje życie i kocha życie. Niech ten znak prowadzi nas do intensywnej modlitwy ekspiacyjnej za nasze grzechy i świata całego.

W okresie adwentu zapraszamy na  roraty od poniedziałku do soboty na godz. 18.00. W dni powszednie w tym okresie, rano o 7.15 będziemy prowadzić medytację opartą na Słowie Bożym, a potem o 7.30 Msza Święta adwentowa. Przez cały adwent codziennie z naszego kościoła będziemy transmitować przez internet, modlitwę różańcową o 20.30.

W poniedziałek, 30. Listopada w naszym kościele dzień św. Charbela. Nabożeństwo rozpoczynamy o 16.30, modlitwą próśb i podziękowań, a potem różaniec. Msza Święta z homilią o 18.00, a następnie błogosławieństwo indywidualne olejem św. Charbela.

3. grudnia, pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00 w intencji kapłanów , a następnie o 18.00 Eucharystia.

4.grudnia, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 17.00, droga krzyżowa o 17.30, a potem o 18.00 Eucharystia.

5.grudnia, pierwsza sobota, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczniemy o 10.30 modlitwą różańcową, a potem medytacja i katecheza dla dzieci. O godz. 12.00 Eucharystia z homilią.

Wszystkie nabożeństwa i Msze Święte transmitujemy przez internet. Wejście przez stronę: kościół św. Krzyża.

Kochani Parafianie i pielgrzymi, łączymy się z Wami na codziennej modlitwie i Eucharystii, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.