Menu Zamknij

I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022

Dziś podczas Mszy Świętej czytamy List Pasterski na Wielki Post naszego abpa Marka Jędraszewskiego.

Dziękujemy za ofiarę na Ukrainę. Składka  na pomoc dla Ukrainy wyniosła zł. 8.200,- 25 euro, 20 dol. Zachęcamy wszystkich do wytrwałej modlitwy i różnych form pokuty o dar pokoju. Prosimy o życzliwe przyjmowanie naszych braci z Ukrainy i otoczenie ich należytą opieką oraz wsparciem duchowym i materialnym.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:15, a w każdy piątek Droga Krzyżowa po Mszy świętej wieczornej.

10. marca, w czwartek zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. O godz. 17.30 modlitwę różańcową poprowadzą siostry Franciszkanki Rodziny Maryi. O 18.00 Eucharystia z homilią, a potem litania i uczczenie relikwii.

W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ksiądz Profesor Mateusz Rafał Potoczny z Uniwersytetu Opolskiego.  Rekolekcje będą trwać do wtorku włącznie.

W przyszłą Niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę Świętą o 18, a potem na spotkanie w salce przy plebanii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Niedziela.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie przy ołtarzu i podczas nabożeństw wielkopostnych,

Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze