Menu Zamknij

I Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2019

Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy Świętej czytamy List Pasterski abpa Marka Jędraszewskiego. Po Mszach Świętych, członkowie Bractwa Św. Krzyża będą kwestować na rzecz ubogich. Za złożone datki składamy: Bóg zapłać!

Jutro zapraszamy na Hutę Ducha Świętego na godz. 18.00. Czuwanie ku czci Ducha Świętego poprowadzą księża z Towarzystwa Ducha Świętego wraz z młodzieżą. Czuwanie zakończy koronka do Ducha Świętego o 20.00.

W środę o 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Szpitalnej, którą w litanii przyzywamy jako Uzdrowienie chorych. Także o 20.00 Eucharystia z udziałem młodzieży oazowej.

Droga krzyżowa w piątek o 17.15 i o 18.30.

Gorzkie żale w niedzielę o 17.15. Kazania będzie głosił ks. lic. Andrzej Wasilewski-Kruk. Temat: Cechy Męki Pańskiej.

Zapraszamy na koncert wielkopostny pt. Ad Te Domine levabi animam meam, w sobotę o 18.45, w wykonaniu Magdaleny Kasprzyk i Artura Dobija. W programie pieśni przeznaczone na II Niedzielę Wielkiego Postu i suita wiolonczelowa d-moll J,S. Bacha.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pt. Przemiana w Chrystusie, które wygłosi bp Jan Niemiec z Kamieńca Podolskiego. Dla Szkoły Podstawowej nr 1, katechezy wygłosi ks. dr Andrzej Ziółkowski. Po Mszy Świętej o 13.15 konferencję wygłosi p. dr Wanda Półtawska.Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. Program rekolekcji na stronie internetowej parafii oraz na zaproszeniach, które będziemy Wam wręczać po Mszy Świętej. Także w przyszłą niedzielę kwesta na chorego Filipka, którą poprowadzi Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław.

Zapraszamy do czynnego udziału w rekolekcjach, które są czasem łaski i działania Pana Boga w naszym życiu.

Ks. Proboszcz dr Dariusz Guziak