Menu Zamknij

I Niedziela Wielkiego Postu, 21.02.2021

Dziś w naszej wspólnocie parafialnej wprowadzamy Śpiewnik kościelny ks. Siedleckiego oraz śpiewnik pt. U Świętego Krzyża w Krakowie. Na każdej ławce znajdują się śpiewniki, natomiast numery pieśni są umieszczone na specjalnej tablicy w prezbiterium. W ten sposób pragniemy jeszcze głębiej uczestniczyć w świętej Liturgii. Śpiewników nie zabieramy ze sobą do domu. Kazania  głosi ks. Andrzej Ziółkowski, prof. UPJPII w Krakowie.

Jutro święto Katedry św. Piotra, apostoła. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15. Kazania głoszą klerycy od XX. Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

Droga krzyżowa w piątek o 8.00 oraz o 17.30.

Kancelaria parafialna czynna w środę od 19.00 – 20.00, piątek od 16.00 – 17.00, sobotę od 8.30 – 9.30. W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, a także otrzymać olej św. Charbela.

W przyszłą niedzielę, 28.lutego o 18.00 Msza Święta z modlitwą przez wstawiennictwo św. Charbela. Modlitwę próśb i podziękowań rozpoczniemy o 16.30 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Po Eucharystii o 18.00, indywidualne błogosławieństwo olejem św. Charbela. Prośby do św. Charbela  wraz z ofiarą można wrzucić do urny, która znajduje się pod relikwiami św. Charbela.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie przez wstawiennictwo św. Charbela, wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.