Menu Zamknij

I Niedziela Wielkiego Postu

Kraków, dnia 18.02.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Kalendarz liturgiczny nam przypomina: w czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  2. Dziś przed kościołem kwesta Stowarzyszenia „Dobrosław” na rzecz kilkunastoletniego Krzysia na kosztowną operację. Ofiarodawcom „Bóg zapłać”.
  3. Gorzkie Żale w naszym kościele w każdą niedzielę Postu o 17.15. Kazania Pasyjne pt. „Wieczerza i zdrada” będzie głosił znany nam duszpasterz akademicki naszego miasta ks. Dariusz Talik.
  4. Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15 i 18.45. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy!
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „AD GENTES” czyli posłanych do narodów. Można będzie wspomóc misjonarzy swoją ofiarą do skarbony pod filarem, można także sms-em pt. MISJE na nr. 72032.
  6. Na balaskach jest także skarbona z napisem „JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA”. Z darów tam złożonych jako nasze wyrzeczenie pomagamy potrzebującym i ubogim.
  7. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 1 odbywać się będą po IV niedzieli Wielkiego Postu – czyli 14,15,16 marca (środa, czwartek i piątek) według programu szkoły. Prowadzić je będzie ks. Mateusz Wójcik – wikariusz parafii św. Anny w Krakowie.
  8. Czytajmy dobrą prasę katolicką. Jest dostępna na stoliku przy bocznym ołtarzu.
  9. Niech Pan Bóg Miłosierny błogosławi nam na czas pracy i odpoczynku, na czas doskonalenia siebie w wielkopostnej pokucie.