Menu Zamknij

I Niedziela Wielkiego Postu

Kraków, dnia 14.02.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Ojcu Robertowi Cielickiemu wykładowcy w Seminarium Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie dziękujemy za dzisiejsze Słowo Boże do nas skierowane, w którym przybliżył nam ideę Dzieła Pomocy św. O. Pio dla najbiedniejszych w naszym mieście.
  2. Gorzkie Żale w naszym kościele w każdą niedzielę Postu o 17.15. Kazania Pasyjne pt. „Miłosierne słowa z Krzyża” będzie głosił znany nam duszpasterz akademicki naszego miasta ks. Dariusz Talik, którego Ojciec św. Franciszek mianował i posłał jako Misjonarza Miłosierdzia. Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15 i 18.45. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy!
  3. Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” dziękuje za kwestę przed kościołem na rzecz Pawełka z minionej niedzieli w kwocie 972 zł.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „AD GENTES” pod hasłem „Miłosierni aż po krańce świata” Można będzie wspomóc misjonarzy swoją ofiarą do skarbony pod filarem. Uczynimy to w kolejną niedzielę, ponieważ w przyszłą niedzielę ofiarę na tacę przeznaczamy na budowę kościoła św. Jacka przy ul. Radzikowskiego w Krakowie. Jesteśmy dekanatem tzw. patronackim pomagającym tej parafii, by mogła modlić się w własnej świątyni. Stąd w przyszłą niedzielę kazania wygłosi kapłan z tamtej parafii.
  5. Pracująca przy naszej parafii Szkoła dla Rodziców i Wychowawców zaprasza na cykl szkoleń pt. „Jak być rodzicem nastolatka” Gdyby byli zainteresowani rodzice takim kursem (6 spotkań) – to informacje znajdują się w gablocie w przedsionku kościoła.
  6. Niech Pan Bóg Miłosierny błogosławi nam na czas pracy i odpoczynku, na czas doskonalenia siebie w wielkopostnej pokucie.