Menu Zamknij

II Niedziela Adwentu, 6.12.2020

Dziś wspomnienie św. Mikołaja. Niech nasza życzliwość, pamięć i modlitwa względem bliźnich, będą znakiem dobroci Pana Boga. Od dziś  można włączyć się w dzieło św. Mikołaja – kule św. Mikołaja, które prowadzi parafia św. Mikołaja. Polega ono na wsparciu pomocą materialną instytucje dobroczynne na rzecz niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin. Na stoliku w kruchcie kościoła znajdują się złote kule. Można je zabrać. W kuli znajdziemy wszelkie potrzebne informacje. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej naszej archidiecezji.

Poniedziałek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek, 8. Grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze Święte o 7.30, 18.00. Modlitwa różańcowa o 20.30.

Środa, wspomnienie św. Jana Diego

Czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej

Piątek, wspomnienie św. Damazego I, papieża

Sobota, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

Codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 – 18.00.

Przez cały adwent modlitwa różańcowa o 20.30 transmitowana przez internet.

Roraty od poniedziałku do soboty o 18.00.

Medytacja oparta na Słowie Bożym prowadzona codziennie o 7.15.

Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać adwentowy dzień skupienia, który poprowadzi diakon Paweł z Towarzystwa Ducha Świętego.

W kruchcie kościoła można nabyć opłatki, świece caritas, złote kule św. Mikołaja oraz książkę pt. Nadzieja płynie z Łagiewnik.

Wszystkim Parafianom, gościom i pielgrzymom, życzymy błogosławionego czasu adwentu, ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.