Menu Zamknij

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 3.01.2021

Dziś podczas Mszy Świętej o 12.00, 13.15 i 18.00 wspólne śpiewanie kolęd z naszymi artystami p. Moniką Biederman Pers i p. Piotrem Karzełkiem. Po tych Mszach przez kwadrans artyści poprowadzą śpiew kolęd i pastorałek. W kruchcie kościoła będzie można kupić płytę z ich koncertu.

6.stycznia, w środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w porządku niedzielnym. Kazania będzie głosił misjonarz z Syberii, ks. Zbigniew Lenart. Składka przeznaczona na misje. Już teraz składam serdeczne, Bóg zapłać!

W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą od 17.00, którą poprowadzi wspólnota Adoremus. W tym dniu modlimy się o świętość życia dla kapłanów oraz za naszych kleryków. O 18.00 Msza Święta o Najświętszej Eucharystii.

Corocznie odwiedziny duszpasterskie łączą się z błogosławieństwem kapłana dla naszych rodzin i domów oraz z rozmową o problemach i radościach, jakie dotykają nasze wspólnoty. W związku z trwającą pandemią, w najbliższym czasie nie wszyscy będziemy mieli możliwość spotkać się z kapłanem w naszych domach. Nie rezygnujmy jednak z tej formy spotkania kapłana z wiernymi w swojej parafii i w innym dogodnym czasie zaprośmy kapłana z błogosławieństwem do naszych domów. Aby zachować Bożonarodzeniową tradycję, związaną ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem, przeżyjmy wraz ze wszystkimi członkami rodziny nabożeństwo, którego treść znajduje się w książeczce pt. Modlitwa o błogosławieństwo dla domu i rodziny. Książeczka znajduje się w kruchcie kościoła. Zachęcamy, aby zabrać ją do domu.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie przy Ołtarzu Pańskim, i z serca błogosławimy, ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.