Menu Zamknij

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Kraków, dnia 03.01.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – święto obowiązujące. Msze św. jak w niedzielę.  Po każdej mszy św. poświęcenie złota kadzidła i kredy, dla oznaczenia drzwi naszych chrześcijańskich domów- można przynieść, ale też i będzie można sobie zabrać. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego
  2. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – nabożeństwo za powołanych i o powołania przed mszą św. wieczorną, I piątek miesiąca spowiedź od 17.00, przed mszą wieczorną nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  3. Rozpoczynamy Kolędę – wizytę duszpasterską. W tym tygodniu: w poniedziałek od 18.30   Floriańska, we wtorek ul. Szpitalna od 17.00, we wtorek od 16.00 ul. Radziwiłłowska, w czwartek od 15.00 Lubicz, Pijarska, w czwartek od 16.00 ul. Skłodowskiej, piątek od 14.00 św. Krzyża, św. Marka i św. Tomasza oraz ul. Zamenhoffa, w sobotę od 9.30 ul. Westerplatte. Przy okazji wizyty duszpasterskiej będziemy prosili jeszcze raz o gościnę dla młodych w czasie światowych Dni Młodzieży.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  5. Nasze ogłoszenia i relacje z tego co dzieje się w naszym kościele można znaleźć także na facebooku – parafia św. Krzyża w Krakowie oraz naszej stronie internetowe. Zapraszamy!
  6. Jezus, na którego Imię zgina się każde kolano – jak pisze św. Paweł niech wyleje na nas hojne błogosławieństwo na nadchodzący nowy tydzień nauki i pracy.