Menu Zamknij

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, 19.04.2020

   Dziś po każdej Mszy Świętej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, modlimy się słowami koronki do Miłosierdzia Bożego oraz ponawiamy akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Obraz Jezusa Miłosiernego jest wystawiony w prezbiterium dla uczczenia i modlitwy. Zostanie on poświęcony podczas Mszy Świętej o g. 9.00.

W czwartek, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 wprowadzenie relikwii św. Wojciecha do naszego kościoła. Po Mszy błogosławieństwo relikwiami oraz litania ku czci św. Wojciecha.

25 marca w sobotę, święto św. Marka, ewangelisty. Pamiętamy w tym dniu w naszych modlitwach o naszym arcybiskupie Marku Jędraszewskim. Życzymy naszemu Metropolicie Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz światła i mocy Ducha Świętego w pasterzowaniu w naszej archidiecezji i w całym Kościele.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają duchowo i materialnie. Nasza parafia w minionym tygodniu objęła pomocą Dom Księży Chorych w Swoszowicach (30 księży + 10 osób siostry i personel świecki) oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, też taką samą pomocą. Chcemy w tym trudnym czasie pandemii być blisko tych, którym jest najtrudniej. Pan Jezus zachęcał s. Faustynę, a przez nią także i nas, abyśmy miłosierdzie okazywali przez słowo, modlitwę oraz czyn.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom życzymy doświadczenia miłosierdzia Bożego. Bądźmy miłosierni dla samych siebie i naszych bliźnichWasi duszpasterze ks. proboszcz Dariusz i ks. wikariusz Zbigniew                                                                .