Menu Zamknij

II Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2022

Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Podczas każdej Mszy Świętej homilię głosi ks.  Mateusz Rafał Potoczny, profesor Uniwersytetu Opolskiego.  Po Mszy o 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania w salce przy plebanii.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.15.

Droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy wieczornej.

14. marca, w poniedziałek drugi dzień rekolekcji. Msza Święta z homilią o 18.00, a następnie młodzież wraz z kapłanami poprowadzi czuwanie ku czci  Ducha Świętego do 20.15. Podczas czuwania od 19.00 – 20.00,  księża będą dyżurować w konfesjonale. Zapraszamy na spowiedź rekolekcyjną. Po czuwaniu agapa w salce przy plebanii.

15. marca, we wtorek trzeci dzień rekolekcji. Od 17.30 okazja do spowiedzi, a potem o 18.00 Msza Święta z homilią. Po Eucharystii droga krzyżowa.

W środę o 18.00  nabożeństwo do Matki Bożej Szpitalnej, którą w litanii przyzywamy jako Uzdrowienie chorych.

W piątek po Mszy wieczornej drogę krzyżową poprowadzą siostry felicjanki.

W sobotę, 19. Marca, Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o 7.30, 18.00 i 21.00.

W kruchcie kościoła można nabyć baranki na stół wielkanocny oraz świece Caritas na procesję rezurekcyjną. Ofiarę składamy do urny w kruchcie. Całkowity dochód jest przeznaczony na ubogich i potrzebujących w ramach działań prowadzonych przez Caritas  Archidiecezji Krakowskiej. Proponujemy do nabycia książki ks. Roberta Nęcka pt. Emilia i Karol Wojtyłowie oraz Górale w hołdzie Papieżowi.

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach oraz w nabożeństwach pasyjnych. Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie, ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.