Menu Zamknij

II Niedziela Wielkiego Postu

Kraków, dnia 12.03.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Gorzkie Żale w naszym kościele w każdą niedzielę o 17.15. Po Gorzkich Żalach msza św. bez kazania. Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15 i 18.45. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Marcina Żukowskiego, wieloletniego wolontariusza Światowych Dni Młodzieży, który brał udział w spotkaniach z Ojcem Świętym od Paryża w 1997 roku aż po Kraków w 2016 roku. Marcin od 10. roku życia ma guza mózgu. Mimo zmagania się z chorobą nadal aktywnie działa w Kościele. Organizuje spotkania, głosi świadectwa i współprowadzi rekolekcje. W przyszłą niedzielę Marcin na każdej mszy świętej będzie dawał świadectwo o swoim udziale w Światowych Dniach Młodzieży, a także będzie sprzedawał książki oraz filmy o tematyce Światowych Dni Młodzieży. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na leczenie Marcina. Prosimy o wsparcie go przez zakup tych materiałów jako formę uczynku miłosierdzia.
  3. W tym roku rekolekcje wielkopostne ogólne będą w dn07,08,09 kwietnia od piątku przed Niedzielą Palmową – głosić je będzie dr Bolesław Karcz –profesor Uniwersytetu Papieskiego. Rekolekcje dla artystów odbędą się w Wielkim Tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa) o godz. 18.00. Rekolekcje dla studentów i młodzieży pracującej także w Wielkim Tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa) o godz.19.30.
  4. Dziś swoją ofiarą możemy wesprzeć misjonarzy w krajach misyjnych „AD GENTES” do skarbony pod filarem. Bóg zapłać!
  5. W piątek przed Drogą Krzyżową – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. Zapraszamy szczególnie w Wielkim Poście do lektury dobrych tekstów z prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  7. Na dobre przeżywanie naszych spotkań wielkopostnych z Chrystusem cierpiącym niech nam On sam pobłogosławi.