Menu Zamknij

II Niedziela Wielkiego Postu

Kraków, dnia 25.02.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Gorzkie Żale w naszym kościele w każdą niedzielę o 17.15. Po Gorzkich Żalach msza św. Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15 i 18.45. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  2. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności i Modlitwy z misjonarzami „AD GENTES” czyli posłanymi do narodów. Można wesprzeć pracę misjonarzy ofiarą do skarbony pod filarem. Jest tam wyłożony nowy numer CHiT czyli Chrystus i Ty. Ofiarę za tę gazetę także przekażemy na misje. Bóg zapłać!
  3. W środę kolejne nabożeństwo ku czci św. Charbela w naszym kościele. Od 16.30 czytamy prośby i podziękowania, o 17.30 nabożeństwo różańcowe w tych intencjach, oraz o 18.00 msza św. wspólna w intencjach przyniesionych oraz po niej błogosławieństwo olejem św. Charbela. W marcu ze względu na Wielki Piątek nabożeństwo będzie w dniu 22 marca. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy!
  4. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca – nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania przed mszą wieczorną. I piątek miesiąca: przed Drogą Krzyżową litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Drogę Krzyżową poprowadzi Bractwo św. Krzyża. Spowiedź od 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca przed mszą wieczorną nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P oraz o obronę ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  5. W przyszłą niedzielę msza św. wspólna i nabożeństwo w intencjach przedstawianych przed Cudowną Figurą Pana Jezusa Frasobliwego o godz.9.00. Po mszy zebranie Bractwa św. Krzyża na plebanii. Po mszy wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. W tym roku rekolekcje wielkopostne ogólne będą w dn. 23,24,25 marca od piątku przed Niedzielą Palmową – głosić je będzie Roman Rusinek wieloletni misjonarz w Afryce. Rekolekcje dla artystów odbędą się w Wielkim Tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa) o godz. 18.00.
  7. Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” oraz rodzice dziękują za zbiórkę w z zeszłej nie dzieli na operację Krzysia, w kwocie 1386 zł.
  8. Zapraszamy szczególnie w Wielkim Poście do lektury dobrych tekstów z prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  9. Na dobre przeżywanie naszych spotkań wielkopostnych z Chrystusem cierpiącym niech nam On sam pobłogosławi.