Menu Zamknij

II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Gorzkie Żale w naszym kościele w każdą niedzielę o 17.15. Po Gorzkich Żalach msza św. bez kazania. Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15 i 18.45. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W poniedziałek w liturgii Święto Katedry św. Piotra Apostoła – dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca św.
  2. We wtorek msza św. w języku słowackim o godz.17.00.
  3. Dziękujemy ks. prof. Markowi Kościelniakowi za dzisiejsze Słowo Boże. Zgodnie z decyzją ks. Kardynała każda parafia pomaga w budowie nowego kościoła jednej wyznaczonej parafii. My chcemy wesprzeć budowę nowego kościoła św. Jacka przy ul. Radzikowskiego. Ofiara na tacę jest przeznaczona na ten cel.
  4. W tym roku rekolekcje wielkopostne ogólne będą w dn18,19,20 marca od piątku przed Niedzielą Palmową – głosić je będzie Marcin Masłoń notariusz Kurii Metropolitalnej. Rekolekcje dla artystów odbędą się w Wielkim Tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa) o godz. 18.00. Rekolekcje dla studentów i młodzieży pracującej także w Wielkim Tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa) o godz.19.30.
  5. Zapraszamy szczególnie w Wielkim Poście do lektury dobrych tekstów z prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  6. Na dobre przeżywanie naszych spotkań wielkopostnych z Chrystusem cierpiącym niech nam On sam pobłogosławi.