Menu Zamknij

II Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 15.01.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

  1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu przypomina nam: w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa, w sobotę  św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę.
  2. W sobotę o 11.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II uroczyste podziękowanie za posługę ks. kardynała Stanisława Dziwisza.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w naszej diecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Na godz. 10.00 jesteśmy zaproszeni do Cerkwi Prawosławnej przy ul. Szpitalnej na uroczystą liturgię. O godz. 18.00 w naszym kościele msza św. z udziałem przedstawicieli Kościoła Prawosławnego. Zakończenie Tygodnia Modlitw w niedzielę 29.01 w Sanktuarium Jana Pawła II o godz.15.30 nabożeństwem ekumenicznym. Polecajmy w modlitwach tę ważną sprawę całego Kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę na mszach św. kazania głosić będzie ks. diakon dr Jacek Pawłowicz z parafii w Czerkasach na Ukrainie. To miasto nie daleko Kijowa gdzie marzeniem katolików jest wybudowanie kościoła. Ich kościół został zburzony przez władze komunistyczne i dziś modlą się w prowizorycznej kaplicy. W gablocie w przedsionku można zobaczyć informacje na ten temat. Po mszach św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na budowę tej świątyni jako pomoc naszym braciom i sistrom w wierze prosimy o wsparcie tej cennej inicjatywy. Już dziś „ Bóg zapłać”.
  5. Także w przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie rodziców z dziećmi na mszę św. o 13.15 w czasie której kolędować będzie zespół góralski „Mała Armia Janosika” oraz „Krzesani” z Raby Wyżnej.
  6. Spotkanie opłatkowe artystów u Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza odbędzie się w poniedziałek 16 stycznia o godzinie 17.00 na ul. Franciszkańskiej 3.
  7. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  8. Skorzystajmy z dobrej prasy religijnej dostępnej na stoliku przy ołtarzu relikwii św. Jana Pawła.
  9. Niech Pan Miłosierny i łaskawy obdarzy swój Kościół pokojem i jednością, a nam błogosławi na czas pracy i wypoczynku.