Menu Zamknij

II Niedziela zwykła, 20.01.2019

Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Podziały wśród chrześcijan są poważnym zgorszeniem dla świata. Dlatego modlitwą i świadectwem życia budujmy mosty spotkania i dialogu, aby wątpiący i poszukujący odnależli drogę do Jezusa Chrystusa.

Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Panamie z udziałem papieża Franciszka. Niech to wyjątkowe wydarzenie w życiu Kościoła, stanie się nam bliskie za pomocą przekazów medialnych. Otwórzmy się na słuchanie Słowa Bożego, duchowy udział w Liturgii i atmosferę spotkania młodych z Ojcem świętym Franciszkiem. Czuwanie młodych w łączności z PP. Franciszkiem będzie 26/27.01. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach ( Białe Morza). Bliższe info. na stronie sanktuarium Jana Pawła II.

W poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W środę, tradycyjnie o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo maryjne, a następnie na Mszę Świętą wotywną, którą w litanii przyzywamy jako Uzdrowienie chorych.

W czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy.

W piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu przypada 10 r. śmierci ks. Zdzisława Klisia, który był proboszczem w naszej parafii.

Trwają ferie zimowe. Msze Święte w dni powszednie tylko o 18.00. Kancelaria parafialna czynna w piątek od 16.00 – 17.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która pomaga nam w świadomym i głębokim przeżywaniu naszej wiary.

Ks. Proboszcz dr Dariusz Guziak