Menu Zamknij

II Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 14.01.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

  1. Dziś przeżywamy wraz z całym Kościołem dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich którzy na całym świecie musieli uciekać ze swoich krajów i domów przed wojną i prześladowaniami. W tej liczbie są także nasi rodacy rozsiani po całym świecie którzy opuścili nasz kraj w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Katolicy polscy w wieloraki sposób angażują się w pomoc dotkniętym tym nieszczęściem. Przyjęliśmy w naszej Ojczyźnie ponad milion migrantów ekonomicznych z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim którzy na różnej płaszczyźnie włączają się w troskę o migrantów i uchodźców. Bóg zapłać!
  2. W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy w modlitwach tę ważną sprawę całego Kościoła. W przyszłą niedzielę na godzinę 15.00 Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza na uroczyste nabożeństwo ekumeniczne do Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na uroczystą liturgię do Cerkwi Prawosławnej przy ul. Szpitalnej w środę 24 stycznia o godzinie 18.00.W naszym kościele msza św. z udziałem przedstawicieli Kościoła Prawosławnego będzie w przyszłą niedzielę o godz.18.00.
  3. Duszpasterstwo Grup Apostolskich – młodzieżowy ruch prowadzony przez ks. proboszcza i ks. Grzegorza zwraca się z prośbą o 1% podatku na działalność wśród młodzieży. Prowadzimy 5 domów rekolekcyjnych i różnoraką działalność ewangelizacyjną wśród młodych. Kalendarzyki z numerem KRS są wyłożone w przedsionku kościoła. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
  4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza małżonków i narzeczonych na spotkanie pt. ”Wolna i odpowiedzialna współpraca z Bogiem” w parafii św. Jana Kantego na Oś. Widok w dniu 21 stycznia w niedzielę. 19.15 konferencja, 20.00 msza św. pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa, 21.00 adoracja w intencji narzeczonych i małżonków. Spotkania te odbywają się pod hasłem „Małżeństwo projekt na całe życie” z okazji 50 rocznicy encykliki Humanae Vitae oraz 50 lecia powstania Wydziału Rodzin naszej Archidiecezji. Serdecznie zapraszają organizatorzy małżonków i narzeczonych.
  5. Spotkanie opłatkowe artystów u Księdza Arcybiskupa odbędzie się w poniedziałek 15 stycznia o godzinie 17.00 na ul. Franciszkańskiej 3.
  6. Skorzystajmy z dobrej prasy religijnej dostępnej na stoliku przy szopce.
  7. Niech Pan Miłosierny i łaskawy obdarzy swój Kościół pokojem i jednością, a nam błogosławi na czas pracy i nauki.