Menu Zamknij

II Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 17.01.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

  1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu przypomina nam: we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa, w czwartek św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę,
  2. Dziś rozpoczyna się w naszej diecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy w modlitwach tę ważną sprawę całego Kościoła. W przyszłą niedzielę na godzinę 15.00 Ksiądz Kardynał Metropolita zaprasza na uroczyste zakończenie tej modlitwy do Sanktuarium św. Jana Pawła II. Szczególnie zaproszone są małżeństwa i rodziny dwuwyznaniowe. Jeśli znacie takie zaproście ich – zaproszenia są wyłożone na stoliku obok pocztówek.
  3. Od jutra msze św. w tygodniu tylko o 18.00 i tak będzie przez całe ferie zimowe.
  4. Spotkanie opłatkowe artystów u Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza odbędzie się w poniedziałek 18 stycznia o godzinie 17.00 na ul. Franciszkańskiej 3.
  5. Skorzystajmy z dobrej prasy religijnej dostępnej na stoliku przy ołtarzu relikwii św. Jana Pawła.
  6. Informujemy iż 30 stycznia w ramach nabożeństwa ku czci św. Charbela, Wielki Przeor Zakonu Templariuszy przekaże do naszego kościoła relikwie I stopnia (EX OSSIBUS) czyli z ciała św. Charbela, które na naszą prośbę ofiarował nam przeor wspólnoty z Annaya w Libanie. Już dziś serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  7. Niech Pan Miłosierny i łaskawy obdarzy swój Kościół pokojem i jednością, a nam błogosławi na czas pracy i wypoczynku.