Menu Zamknij

III Niedziela Adwentu, 15.12.2019

Dziś trzecia niedziela adwentu, zwana gaudete, ma szczególnie radosny charakter. Kazania głosi ks. Jacek Kurzydło, dyrektor Muzeum Archidiecezji Krakowskiej. Składka przeznaczona na potrzeby muzeum. Po Mszach Świętych Harcerze RP rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dziękujemy za złożone datki, które są przeznaczone na wakacyjny obóz harcerski. Dziękujemy harcerzom za ich pomoc przy uroczystościach parafialnych. Także po Mszach Świętych w kruchcie kościoła można nabyć poświęcone opłatki i świece Caritas. Dziękujemy za złożone ofiary dla sióstr felicjanek i na Caritas. Dziś po Mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce.

Ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w salce przy plebanii w poniedziałek o  godz. 15.30.

Zapraszamy na tradycyjne spotkanie przedświąteczne artystów, przy dźwiękach kolęd i pastorałek, które odbędzie się w Teatrze J. Słowackiego 20 grudnia, o godz. 13.00.

W piątek, 20 grudnia, księża pijarzy, zapraszają na poświęcenie odrestaurowanej krypty kościoła przy ul. Pijarskiej 2. Uroczystość poprowadzi abp Marek Jędraszewski o godz. 17.00.

W sobotę, 21 grudnia od 10.00 zapraszamy na wspólne dekorowanie kościoła przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o 13.15, podczas której będziemy się modlić w intencji ks. Dariusza z okazji imienin. Liturgię Mszy Świętej uświetni Kwartet wokalny ARS VOCANDI pod dyrekcją p. Łukasza Walczyka z Sanktuarium św. Jana Pawła II.

22 grudnia o 21.30, zapraszamy na misterium sceniczne, na które składają się kantaty Bacha i Psalmy Dawida. Scenariusz i reżyseria Wacław Jankowski z Krakowskiej Opery Kameralnej.

                                                                  Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak