Menu Zamknij

III Niedziela Wielkanocna, 1.05.2022

Dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc będziemy śpiewać litanię do Najświętszej Maryi Panny po Mszy wieczornej.

3. maja, we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o 7.30, 18.00 i 21.00.

W środę, wspomnienie św. Floriana, męczennika

W czwartek, wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

W piątek, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek, 5. maja po Mszy wieczornej w kościele.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie w piątek, 6. Maja po Mszy wieczornej w kościele.

Zapraszamy na Kompletę, czyli nocną modlitwę Kościoła, w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w piątek , 6. Maja o godz. 20.30.

Zapraszamy na święcenia prezbiteratu  naszego diakona Jakuba Ostrożąńskiego w sobotę, 7.maja o godz. 11.00 do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Krakowie – Łagiewnikach ( kaplica obrazu Jezusa Miłosiernego).

W Muzeum Archidiecezjalnym  przy ulicy Kanoniczej 19otwarta została wystawa Veni Pater Pauperum. Na wystawie można zobaczyć zabytki po zakonie duchaków, którzy przez sześć wieków pełnili posługę w naszej parafii i prowadzili szpital Ducha Świętego. Szczegóły na plakacie.

Kochani Parafianie, pielgrzymi i goście. Zapraszam do  modlitwy w tym tygodniu w intencji naszego drogiego brata Jakuba. Dziękujemy za piękną posługę w naszym kościele. Prosimy, aby Duch Święty udzielał darów i łask w posłudze kapłańskiej. Szczęść Boże! Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.