Menu Zamknij

III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o 17.30. Kazania głoszą seminarzyści wraz ze swoim profesorem ks. Andrzejem Ziółkowskim.

W poniedziałek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Uroczysta Msza Święta z homilią o 18.00.

W przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz.9.00. Natomiast u nas 12 maja o godz.13.15, zapraszamy dzieci z kl.III wraz z rodzicami na Mszę Świętą. Po niej będzie próba generalna przed Uroczystością I Komunii św. oraz spotkanie z rodzicami w salce przy plebanii.

Pragniemy poinformować czcicieli św. Szarbela, że nasza parafia nie rozprowadza oleju św. Szarbela drogą pocztową. Jedyną drogą otrzymania tego sakramentalium, jakim jest olej św. Szarbela jest udział w nabożeństwie, które w naszym kościele jest celebrowane każdego 30 dnia miesiąca od godz.16.30. Pragniemy przypomnieć, że to nabożeństwo opiera się na modlitwie przed Najświetszym Sakramentem i głęboko przeżywanej Mszy Świętej. Podczas tego nabożeństwa zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Relikwie i ikona św. Szarbela pomagają nam w otwarciu się na Pana Boga i Jego dary nadprzyrodzone.

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak