Menu Zamknij

III Niedziela Wielkiego Postu, 15.03.2020

Dziś podczas każdej Mszy Świętej czytamy dekret Abp Marka Jędraszewskiego naszego metropolity. W posłuszeństwie wiary stosujemy się do Jego zaleceń. Jako chrześcijanie wobec zagrożenia epidemicznego, nie poddajemy się rozpaczy, ale mocni w wierze trwamy na modlitwie błagalnej o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Po każdej Mszy Świętej koronka do Bożego Miłosierdzia.

Msze Święte w dni powszednie o 7.30 i o 18.00.

Spowiedź święta codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 8.00 do 18.00. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Panem Jezusem Frasobliwym.

19 marca, w czwartek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o 7.30, 18.00, 19.15 łacińska oraz o 21.00. W tym dniu po Mszach Świętych odmówimy litanię do św. Józefa.

Zachęcamy do indywidualnego odprawienia drogi krzyżowej oraz Gorzkich żalów.

Kancelaria parafialna, w ważnych sprawach, czynna w środę od 18.45 – 19.45 i w piątek od 16.00 – 17.00.

Dziękuję siostrom z Bractwa Św. Krzyża, s. Teresie i s. Barbarze za pomoc w dostarczeniu paczek żywnościowych dla 10 osób z naszej parafii, które mają trudności, aby samodzielnie zrobić zakupy. Te osoby zostały objęte stałą troską Parafii Św. Krzyża.

Przypominamy, że w naszym kościele, w bocznym ołtarzu znajduje się obraz Matki Bożej Szpitalnej, którą w litanii przyzywamy jako Uzdrowienie chorych. W tym bolesnym doświadczeniu pandemii będziemy codziennie po Mszy Świętej wieczornej, modlić się na różańcu w intencji chorych, o błogosławieństwo dla naszych Parafian, pielgrzymów nawiedzających nasz kościół, a także  o wybawienie od epidemii koronawirusa. Pozostajemy z Wami w modlitwie,  

                          ks. proboszcz dr Dariusz Guziak i ks. wik. Zbigniew Pytel