Menu Zamknij

III Niedziela Wielkiego Postu

Kraków, dnia 19.03.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

III  Niedziela Wielkiego Postu

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najśw. Maryi Panny, w sobotę Uroczystość Zwiastowania Najśw. Maryi Panny – Dzień Świętości Życia.
  2. Gorąco zachęcamy do włączenia się przez swoją modlitwę do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono na codziennej modlitwie (dziesiątek różańca) w intencji jednego wybranego dziecka które zna tylko Bóg zagrożonego zabiciem w łonie swojej matki, przez 9 miesięcy od Uroczystości Zwiastowania do Bożego Narodzenia. Deklaracje są wyłożone na ołtarzu Matki Bożej Szpitalnej można zabrać i wypełnioną i odciętą część przynieść w najbliższą sobotę na mszę św. o godz.18.00 kiedy to dokona się uroczyste rozpoczęcie Duchowej Adopcji. Chętni do tego dzieła niech przyniosą ze sobą świece, które zapalimy podczas obrzędu przyjęcia.
  3. Gorzkie Żale w naszym kościele w każdą niedzielę Postu o 17.15 po nich msza św. bez kazania ponieważ kazania słuchamy w czasie nabożeństwa, a Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.30 i 18.45. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy!
  4. Jutro rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkoły nr.1, według planu szkoły. Zachęcamy rodziców i nauczycieli by wzięli udział razem z dziećmi.
  5. Dziś przed kościołem p. Marcin Żukowski rozprowadza materiały o Światowych Dniach Młodzieży. Dochód jest przeznaczony na leczenie guza mózgu. Bóg zapłać !
  6. Korzystajmy z dobrej prasy katolickiej, w wielkim Poście warto skorzystać z dobrej lektury. Gazety są na stoliku obok ołtarza z relikwiami św. Jana Pawła
  7. Niech Pan Bóg Miłosierny błogosławi nam na czas pracy i odpoczynku, na czas doskonalenia siebie w wielkopostnej pokucie.