Menu Zamknij

III  Niedziela Wielkiego Postu

Kraków, dnia 04.03.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

III  Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś w liturgii Kościoła wspominamy św. Kazimierza królewicza Patrona naszej archidiecezji.
  2. Gorzkie Żale w naszym kościele w każdą niedzielę Postu o 17.15 po nich msza św., a Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.30 i 18.45. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy!
  3. W czwartek przed mszą wieczorną Nowenna ku czci św. Jana Pawła II.
  4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 12.00 będziemy w sposób szczególny modlić się za naszą umiłowaną Ojczyznę w ramach Jubileuszowej Nowenny 9 miesięcy przed 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Po mszy św. z patriotycznym kazaniem odmówimy modlitwy przed Pietą Katyńską w kaplicy św. Zofii gdzie znajduje się ziemia z Katynia zroszona męczeńską krwią naszych rodaków.
  5. W dniach 19-22 września organizujemy pielgrzymkę do Libanu. Program i warunki zapisu dostępne są w zakrystii, kancelarii oraz wywieszone w gablocie w przedsionku.
  6. Korzystajmy z dobrej prasy katolickiej, w wielkim Poście warto skorzystać z dobrej lektury. Na balaskach jest wyłożone „Słowo Życia” na marzec – można sobie zabrać. Gazety są na stoliku obok ołtarza z relikwiami św. Jana Pawła
  7. Niech Pan Bóg Miłosierny błogosławi nam na czas pracy i odpoczynku, na czas doskonalenia siebie w wielkopostnej pokucie.