Menu Zamknij

III Niedziela Wielkiego Postu, 7.03.2021

Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże podczas każdej Mszy Świętej  głosi  ks. Jan Żelazny, prof. UPJPII w Krakowie. Rekolekcje będą trwać do środy włącznie. Dziś  zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym  o godz. 17.15.

Plan rekolekcji:

  • W poniedziałek o 18.00 Msza Święta z homilią, a następnie czuwanie modlitewne poprowadzi młodzież z  Huty Ducha Świętego.  Adoracja zakończy się o 20.15 błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  • We wtorek w ramach rekolekcji odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od 15.00. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią, a potem Droga krzyżowa.
  • W środę ostatni dzień rekolekcji. Msza Święta z homilią o 18.00, a następnie Gorzkie żale z kazaniem.

Spowiedź rekolekcyjna od poniedziałku do środy od godz. 18.00 – 19.45.

Droga krzyżowa w piątek o 8.00 oraz 17.30.

W przyszłą niedzielę uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów podczas Mszy Świętej o 13.15. Po Mszy Świętej, w ramach przygotowania do I Komunii świętej odbędzie się w kościele spotkanie dzieci z kl. III wraz z rodzicami.

Za tydzień w niedzielę rozpoczną się rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły podstawowej nr 1. Katecheza rekolekcyjna dla dzieci od kl. I – VI o 13.15. Klasy VII i VIII zapraszamy na godz. 18.00. Rekolekcje szkolne poprowadzi ks. dr Daniel Bunia.

W kruchcie kościoła można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki. Złożone z tej okazji ofiary Caritas przeznaczy na ubogich i potrzebujących.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie i ufamy, że wygospodarujecie czas, aby uczestniczyć w rekolekcjach. Będziemy je transmitować przez internet.

Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.