Menu Zamknij

III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego 26.01.2020

Papież Franciszek postanowił, aby III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Z tej okazji Ojciec święty Franciszek napisał List Apostolski w formie Motu Proprio Aperuit illis, w którym wyraża troskę, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego. W naszej parafii dziś głosi kazania Profesor Pisma Świętego, ks. Roman Mazur.

We wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu przypada 3. Rocznica objęcia posługi biskupa archidiecezji krakowskiej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zapraszamy na nabożeństwo i Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji naszego biskupa.

30 stycznia, w czwartek w naszym kościele dzień św. Charbela. Zapraszamy na nabożeństwo od godz. 16.30 przez wstawiennictwo Cudotwórcy z Libanu. Najpierw modlitwa próśb i podziękowań przed Najświętszym Sakramentem, a następnie różaniec i Msza Święta z homilią oraz błogosławieństwo indywidualne olejem św. Charbela.

W piątek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

W pierwszą sobotę od godz. 10.30 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi krąg rodzin. O godz. 12.00 Eucharystia z homilią, a potem agapa.

2. lutego, w niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętych poświęcenie gromnic. W tym dniu kończy się okres śpiewania kolęd. Zapraszamy na koncert kolęd o godz.21.30… W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz.18.00 zapraszamy katechetów przygotowujących młodzież do bierzmowania na spotkanie kolędowe do salki przy plebanii.

   Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak wraz z wik. ks. Zbigniewem Pytlem