Menu Zamknij

III Niedziela Zwykła – Słowa Bożego, 24.01.2021

Dziś niedziela Słowa Bożego. Została ona ustanowiona  przez papieża Franciszka w liście apostolskim Aperuit illis. Abp Stanisław Gądecki, pisze: Niedziela Słowa Bożego to iskra, która wychodzi i powinna wzbudzać zapał i umiłowanie Pisma Świętego, bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa. Trwa także tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Po Mszy Świętej w kruchcie kościoła  można złożyć ofiarę na poszkodowanych trzęsieniem ziemi na Chorwacji.

Poniedziałek, święto św. Pawła Apostoła.

Wtorek, wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.

Środa, wspomnienie Matki Bożej Szpitalnej. Zapraszamy o  godz. 7.30 lub 18.00 na Mszę Świętą i nabożeństwo do Matki Bożej, którą w litanii przyzywamy jako Uzdrowienie chorych.

Czwartek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Piątek, zapraszamy o godz. 7.30 lub 18.00 na Mszę Świętą i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Sobota, dzień św. Charbela w naszym kościele. Zapraszamy o godz. 16.30 na modlitwę próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Cudotwórcy z Libanu. Godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a następnie Msza Święta z homilią oraz indywidualnym błogosławieństwem olejem św. Charbela. Tej uroczystości będzie przewodniczył J. E. ks. biskup profesor Antoni Długosz z Częstochowy.

Dobiega końca okres śpiewania kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy,30. stycznie, w sobotę na Misterium Bożonarodzeniowe, które rozpocznie się o 19.15 w naszym kościele. Wystąpią nasi artyści: Monika Biederman – Pers ( sopran), Ewa Warta – Śmietana (sopran), Jacek Śmietana (bass), Dorota Helbin – Bębenek (śpiew), Piotr Karzełek (baryton), Mateusz Dudek (akordeon).

Modlitwa różańcowa, codziennie o 7.00. Modlitwę prowadzą: p. Mikołaj i p. Krzysztof. Zapraszamy do łączności także przez internet.

Pamiętamy o Was codziennie w modlitwie i z serca błogosławimy, ks. proboszcz Dariusz Guziak i duszpasterze.