Menu Zamknij

III Niedziela Zwykła Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Kraków, dnia 21.01.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: dziś wspominamy św. Agnieszkę, jest to zarazem dzień Babci wszystkim Babciom składamy najlepsze życzenia, a zmarłe nasze Babcie polecamy Bożemu Miłosierdziu, we środę wspomnienie św. Franciszka Salezego –biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa biskupów, w sobotę bł. Jerzego Matulewicza biskupa.
  2. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dziś o 15.00 nabożeństwo ekumeniczne w Sanktuarium św. Jana Pawła II pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity. O godz. 18.00 w naszym kościele msza św. z udziałem przedstawicieli Kościoła Prawosławnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Ojcowie Karmelici zapraszają na cykl spotkań dla nauczycieli, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych pt. ”Wychowanie w oparciu o wartości chrześcijańskie w dzisiejszej szkole ”Spotkania odbywać się będą w bazylice OO. Karmelitów „na Piasku” szczegółowy program jest wywieszony w gablocie w przedsionku.
  4. Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert kolęd do naszego kościoła w sobotę na godzinę 16.30. wstęp jest wolny. Zapraszamy!
  5. Fundacja „Złota Róża” serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę z okazji 37 rocznicy Objawień Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie w Afryce w dniach 21listopada do 1 grudnia 2018 roku. Program dla zainteresowanych jest dostępny w zakrystii oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  6. Święci Patronowie tego tygodnia a szczególnie św. Apostoł Paweł, niech nas wspierają swoim wstawiennictwem przed Bożym tronem.