Menu Zamknij

IV Niedziela adwentu, 19.12.2021

Dziś w naszym kościele rozpoczynamy rekolekcje, które mają nam pomóc w bezpośrednim przygotowaniu do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w duchu wiary. Podczas każdej Mszy słowo rekolekcyjne, a natomiast o 18.00 uroczysta Msza Święta, a po niej uwielbienie w Duchu Świętym i modlitwa wstawiennicza przed Najświętszym Sakramentem. Uwielbienie poprowadzi zespół ewangelizacyjny Matula. Rekolekcje głosi ks. Zygmunt ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. W poniedziałek i wtorek  zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. od 17.00 – 18.00, a o 18.00 Eucharystia z nauką rekolekcyjną. Po każdej Mszy w kruchcie kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, świece i kubki z logo naszej parafii.

W poniedziałek o 11.00 pogrzeb śp. Małgorzaty Lech na cmentarzu na Woli Duchackiej. Panu Łukaszowi Lechowi składamy wyrazy współczucia i zapewnienie o modlitwie z powodu śmierci mamy.

We wtorek, w Teatrze J. Słowackiego opłatek z artystami o godz. 13.00.

W środę, w Operze Krakowskiej opłatek z artystami o 14.00. Dziękuję dyrekcji Teatru Słowackiego i Opery Krakowskiej za zaproszenie do prowadzenia tradycyjnego opłatka z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W czwartek, po Mszy wieczornej będziemy rozdawać w salce przy plebanii  paczki świąteczne dla potrzebujących.

24. grudnia, w piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego, dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii Łk 2, 1 – 20. Wspólny śpiew kolęd. Zapraszamy na pasterkę o 24.00, a potem na wspólne kolędowanie, które poprowadzi p. Paweł Orkisz.

Dzień Bożego Narodzenia, 25. Grudnia, Msze Święte w porządku niedzielnym. Z okazji zbliżających się świąt wszystkim Parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Nowonarodzony Zbawiciel przyniesie pokój, radość i pojednanie w rodzinach, w Ojczyźnie i świecie. Z serca błogosławimy, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.