Menu Zamknij

IV niedziela adwentu, 23.12.2018

Dziś ostatnia niedziela adwentu. O 17.00 koncert adwentowy. Zapraszamy! Pamiętajmy w naszych modlitwach o tragicznie zmarłych górnikach w kopalni w Czechach. Niech Pan Bóg przyjmie ich do nieba, a rodzinom, które pozostają w żałobie, niech Pan Jezus udzieli pociechy i pokoju. Po Mszach świętych, przy wyjściu z kościoła, rozprowadzamy kalendarz ścienny na 2019 rok z informacją z informacją o nabożeństwach w naszej parafii. Można nabyć także świece Caritas i opłatki na stół wigilijny. Za złożone datki, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. O 7.15 Msza święta roratnia, natomiast o 22.00 Msza święta w klasycznym rycie rzymskim. Pasterka o 24.00 Serdecznie zapraszamy! Składka z pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

We wtorek,25.12. będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. O 22.00 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu p. Pawła Orkisza.

W środę, 26.12. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte także w porządku niedzielnym. Podczas, Mszy świętej o 9.00 będziemy świętować Jubileusz 90- lecia istnienia w naszej parafii Bractwa św. Krzyża. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany przystąpieniem do Bractwa, to bliższych informacji udzielamy po Mszy świętej w zakrystii.

W czwartek, 27.12. święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. po Mszy świętej o 7.15 i o 18.00, pobłogosławimy wino.

W piątek, 28.12. święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W sobotę, 29.12. piąty dzień oktawy Bożego Narodzenia.

W przyszłą niedzielę, 30.12. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Charbela. Modlitwy próśb i podziękowań rozpoczniemy o 16.30 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. O 18.00 Msza święta z kazaniem, które wygłosi ks. lic. Damian Kuchta, doktorant na UPJPII. Po Mszy świętej, błogosławienie indywidualne olejem św. Charbela. Serdecznie zapraszamy!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, całej  naszej wspólnocie i każdemu z osobna życzymy, pokoju i radości oraz ufności, że nowo narodzony Jezus Chrystus rozprasza mroki i ciemności naszego życia. Niech świętowanie w gronie rodziny i przyjaciół, odnowi nasze relacje w duchu pojednania i zgody.

Ks. Proboszcz dr Dariusz Guziak