Menu Zamknij

IV Niedziela Wielkanocna, 12.05.2019

Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Otaczamy modlitwą wszystkich kapłanów i powołanych do służby Bożej w Kościele.

W poniedziałek, 13 maja zapraszamy na czuwanie ku czci Ducha Świętego, które rozpoczniemy Mszą Świętą o 18.00. Po Eucharystii, konferencja i uwielbienie w Duchu Świętym do 20.15.

We wtorek, święto św. Macieja, apostoła. W tym dniu przypada Jubileusz 25 lecia kapłaństwa ks. Dariusza Guziaka, proboszcza. Z tej okazji księża, którzy otrzymali sakrament kapłaństwa 25 lat temu, będą celebrować Eucharystię o 8.00 rano w Katedrze na Wawelu pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego. Jubilat odprawi Mszę Świętą dziękczynną w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o 13.15. Główna uroczystość jubileuszowa odbędzie się 14 września w sobotę o 17.00. Zapraszamy!

W środę o 20.00 Wydawnictwo Św. Stanisława zaprasza na promocję książki pt. Czas przeczytać Biblię. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia tej książki.

Info dla kandydatów do bierzmowania – przez trzy dni, tj. piątek, sobota, niedziela o 18.00 Msza Święta i próba przed uroczystością przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spowiedź w sobotę od 17.00 dla młodzieży, rodziców i świadków.

Info dla dzieci z kl. III – w sobotę 18 maja o 9.00 próba generalna przed uroczystością I Komunii św. a następnie spowiedź św. dzieci , rodziców do 12.30.

W przyszłą niedzielę, 19 maja Uroczystość I Komunii Świętej o 13.15. Na tę Eucharystię zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami, krewnymi i przyjaciółmi.

ks. proboszcz dr Dariusz Guziak