Menu Zamknij

IV Niedziela Wielkiego Postu, 22.03.2020

Dziś IV niedziela Wielkiego Postu, zwana Laetare.  Liturgia dzisiaj wzywa nas do radości i ufności, że po doświadczeniu cierpienia i krzyża, przyjdzie poranek Zmartwychwstania. W obliczu stanu zagrożenia epidemicznego koronawirusem w naszym kraju i pandemią na świecie, prosimy o czujność i odpowiedzialność w życiu codziennym i modlitwę o powstrzymanie tej śmiercionośnej epidemii.

Zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Pana Jezusa Frasobliwego, w dni powszednie od 8.00 – 18.00.  Msze Święte w dni powszednie o 7.30  i o 18.00. Zachęcamy, aby Gorzkie żale i Drogę krzyżową odprawiać indywidualnie. Zapraszamy, aby korzystać z internetowych portali katolickich, które przeprowadzają transmisję nabożeństw, Mszy Świętych oraz katechez.

W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o 7.30, 18.00, 19.15 łacińska, 21.00.

Codziennie po Mszy Świętej wieczornej, przed ikoną Matki Bożej Szpitalnej, którą w litanii przyzywamy jako Uzdrowienie chorych, modlimy się na różańcu.

Na czas trwania stanu zagrożenia epidemicznego powstrzymujemy się od spotkań w sali parafialnej. Katecheza dla młodzieży oraz spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. III i ich rodziców, zostają odwołane. Także rekolekcje dla parafian odbędą się w innym terminie. Prosimy o pozostawanie w domach, które dzięki modlitwie i czytaniu Pisma Świętego, staną się Kościołem domowym. To trudne doświadczenie przyjmujemy z pokorą i odwagą. W ręce Pana Boga składamy los naszego życia.

Kochani Bracia I Siostry pamiętamy o Was przy codziennej Eucharystii oraz w modlitwie różańcowej. Wasi duszpasterze,

              Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak i ks. wikariusz Zbigniew Pytel