Menu Zamknij

IV Niedziela Wielkiego Postu, 27.03.2022

Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę Laetare. Radość zbliżającej Paschy niech nam towarzyszy na drodze wielkopostnego nawrócenia. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.15.

30. marca, w środę dzień św. Charbela w naszym kościele.  Uroczystości będzie przewodniczył J. Eksc. ks. bp Radosław Zmitrowicz  z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Nabożeństwo próśb i podziękowań rozpoczniemy o 16.30, a potem o 17.30 różaniec. Msza Święta z homilią o 18.00.  W tym dniu w szczególny sposób będziemy prosić Pana Boga o pokój na Ukrainie i w całym świecie. Składka będzie przeznaczona na pomoc dla Ukrainy.

W środę o godz. 20.00 wystąpi z recitalem organowym włoski organista światowej sławy Matteo Imbruno, na co dzień zamieszkały w Holandii, organista słynnego Oude Kerk (Starego Kościoła) w Amsterdamie. W programie dawna muzyka organowa.

W środę po Mszy wieczornej,  kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu wydarzeń religijnych i kulturalnych. Zapraszamy do kancelarii w piątek od 16.00 – 17.00 oraz w sobotę od 8.30 – 9.30.

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od 17.00 – 18.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.00, a potem Msza Święta. Po wieczornej Eucharystii odprawimy drogę krzyżową.

W pierwszą sobotę od 10.30 czuwanie ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta z homilią o 12.00.

Za tydzień kwesta prowadzona przez Stowarzyszenie Dobrosław.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, Gość Niedzielny, Niedziela.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie przy Ołtarzu Pańskim oraz podczas nabożeństw wielkopostnych, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.