Menu Zamknij

IV Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 29.01.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła

  1. W czwartek Święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej, zwane popularnie Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o 7.30 i 18.00. Zachęcamy aby w każdym domu była taka świeca i by zapalać ją w czasie burzy czy innych niebezpieczeństw, oraz dawać ją do ręki przechodzącym z tego świata do wieczności. Jest to dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona jest dla zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji.  Pamiętajmy w modlitwie o osobach konsekrowanych Najlepsze życzenia dla naszej siostry Renaty w tym dniu.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: we wtorek św. Jana Bosko –prezbitera, w piątek wspomnienie św. Błażeja – Patrona od chorób gardła. Na mszy św. wieczornej poświęcimy jabłka które z wiarą spożyte uchronią nas od tych chorób.
  3. W poniedziałek nabożeństwo ku czci św. Charbela. O 17.00 różaniec z prośbami i podziękowaniami w intencjach złożonych oraz msza św. a po niej błogosławieństwo olejem św. Charbela.
  4. We wtorek msza św. w języku słowackim o godz. 17.00 w czasie której uczcimy relikwie bł. siostry Zdenki Szelingovej – słowackiej zakonnicy która oddała życie za kapłanów w czasie reżimu komunistycznego i została beatyfikowana przez Jana Pawła II w czasie jego pielgrzymki na Słowację w 2003 roku. Relikwie dla naszego kościoła otrzymaliśmy od Sióstr Najśw. Odkupiciela z Trnawy. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca przed mszą wieczorną nabożeństwo w intencji powołań i za powołanych., pierwszy piątek miesiąca –spowiedź od 17.00, o 17.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez Bractwo św. Krzyża, przed mszą św. wieczorną nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, i pierwsza sobota miesiąca przed mszą wieczorną nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz w intencji obrony życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  6. Msze św. w tygodniu przez ferie zimowe tylko o godzinie 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa Frasobliwego i msza św. wspólna w intencjach próśb i podziękowań o godz.9.00, po niej zebranie Bractwa św. Krzyża na plebanii.
  8. Na balaskach jest do zabrania „Słowo Życia” oraz „Wieczór Jana Pawła „ na najbliższy miesiąc.
  9. Na czas pracy i nauki niech nas Bóg obdarzy swoim hojnym błogosławieństwem- Szczęść Boże!