Menu Zamknij

IV Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 28.01.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła

  1. We wtorek kolejne nabożeństwo ku czci św. Charbela. Od 16.30 czytamy prośby i podziękowania, o 17.30 nabożeństwo różańcowe a o 18.00 uroczysta msza św., którą odprawi J. E. ks. bp. Jan Szkodoń. Po niej udzielimy błogosławieństwa olejem św. Charbela. Serdecznie zapraszamy! W lutym nabożeństwo będzie 28 lutego, a w marcu wyjątkowo 22 marca gdyż 30 marca wypada w Wielki Piątek.
  2. W piątek Święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej, zwane popularnie Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o 7.30 i 18.00. Zachęcamy aby w każdym domu była taka świeca i by zapalać ją w czasie burzy czy innych niebezpieczeństw, oraz dawać ją do ręki przechodzącym z tego świata do wieczności. Jest to XXII dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona jest dla zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji.  Pamiętajmy w modlitwie o osobach konsekrowanych szczególnie o naszej siostrze Renacie której składamy z tej okazji najlepsze życzenia
  3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: w środę św. Jana Bosko prezbitera i wychowawcy młodzieży, w sobotę wspomnienie św. Błażeja – Patrona od chorób gardła. Na mszy św. porannej i wieczornej poświęcimy jabłka które z wiarą spożyte uchronią nas od tych chorób. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo do Pana Jezusa Frasobliwego i msza św. w intencjach wspólnych o godz.9.00. Po mszy zebranie Bractwa św. Krzyża na plebanii. Po mszy wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, o 17.00 msza św. w języku słowackim. Przed mszą wieczorną nabożeństwo w intencji powołań i za powołanych, pierwszy piątek miesiąca –spowiedź od 17.00, o 17.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez Bractwo św. Krzyża, przed mszą św. wieczorną nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, i pierwsza sobota miesiąca przed mszą wieczorną nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz w intencji obrony życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  5. Od 1 lutego rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola nr.2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do kontaktu. Bliższe informacje są w gablocie w przedsionku.
  6. Na czas pracy i nauki niech nas Bóg obdarzy swoim hojnym błogosławieństwem- Szczęść Boże!